Kredyt w zagranicznych walutach

W przypadku kredytu w złotych odrębne przepisy przewidują sposób ustalania stopy reference. W przypadku kredytu w walucie obcej, stosuje się stopę reference waluty kredytu. 

Określenie stopy procentowej 

W przypadku kredytu w złotych, stopa ustalana jest przez banki i wprowadzana do obrotu w środowisku bankowym. W przypadku kredytu w walucie obcej, stopa jest określana przez kursy walut na rynku kantorowym. Oprocentowanie kredytu w złotych i kredytu w walucie obcej jest identyczne. W przypadku kredytu w walucie obcej, wysokość raty jest taka sama zarówno w czasie wypłacania kredytu jak i przez cały okres jego spłaty. Zaletą kredytu w walucie obcej jest możliwość obniżenia wysokości raty kredytu w przypadku ujemnego kursu waluty obcej w stosunku do złotego. W przypadku kredytu w walucie obcej, możliwe jest także ustalenie raty kredytu wyższej niż standardowa w przypadku wzrostu kursu waluty obcej w stosunku do złotego.

Wady i zalety kredytu w zagranicznej walucie 

Kredyt w zagranicznej walucie można uzyskać w banku, który ma podpisaną umowę z polskim bankiem. Szczegóły dotyczące kredytu są określone w umowie. Kredyt można uzyskać w walucie polskiej, ale wymaga to wykonania pewnych formalności. Zalety kredytu w zagranicznej walucie: 

– Kredytobiorca ma możliwość wyboru waluty, 

– Kredyt jest dostępny dla osób mających rachunek w polskim banku, 

– Kredytobiorca ma możliwość wyboru kwoty i okresu kredytowania,

– Kredytobiorca może uzyskać kredyt na dowolny cel, 

– Kredytobiorca może uzyskać kredyt w wysokości do 10 000 zł, 

– Kredyt można uzyskać na okres do 36 miesięcy, 

– Kredyt jest udzielany bez wychodzenia z domu. Wady kredytu w zagranicznej walucie: 

– Kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat, 

– Kredytobiorca musi posiadać stały dochód, 

– Kredytobiorca musi posiadać rachunek bankowy, 

– Kredytobiorca musi posiadać kartę kredytową lub debetową, 

– Kredytobiorca musi mieć stałe miejsce zamieszkania, 

– Kredytobiorca musi spełniać inne warunki określone przez bank.

O czym pamiętać biorąc kredyt w zagranicznej walucie 

Zalecamy ostrożność przy kredytach w zagranicznych walutach. Aktualnie kursy walut są w bardzo dynamicznym ruchu i łatwo ulec wpływom takich jak choćby wydarzenia w USA. Kredyt w złotówkach jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba martwić się o kursy walut. Warto postawić na kredyt w złotówkach? Oczywiście, że warto. Kredyt w złotówkach jest bezpieczniejszy. Warto o tym pamiętać w momencie, w którym bierzemy decyzję o kredycie. Warto także pamiętać o dobrym kredycie, który będzie dla nas bezpieczny.