Leczenie kanalowe Kraków

Leczenie kanalowe Kraków – jak długo trwa zabieg?

Czas trwania leczenia uzależniony jest od położenia zęba i ilości kanałów. Jak długo to trwa? Zajmuje to od 1 do 3 godzin. Zęby z jednym kanałem (przednie) są leczone znacznie szybciej niż zęby trzonowe, które zawierają trzy, a nawet cztery kanały. Użycie mikroskopu podczas zabiegu nie wydłuża czasu jego trwania, ale czyni go znacznie skuteczniejszym. Dzięki ogromnemu powiększeniu dentysta może dokładnie oczyścić i wypełnić kanały tylko podczas jednej wizyty, co zwykle wystarcza do zakończenia procesu leczenia zęba.

Zalety mikroskopów stomatologicznych do precyzyjnego leczenia

Od poważnych kanałów korzeniowych po proste wypełnienia, niewiele osób czeka na jakikolwiek rodzaj pracy dentystycznej; Jednak świadomość, że Twój dentysta LuxDentica.pl może właściwie zobaczyć, co robi, z pewnością uprzyjemnia wydarzenie! Dzięki zastosowaniu mikroskopów stomatologicznych stomatolodzy mogą teraz łatwiej niż kiedykolwiek prawidłowo zlokalizować i leczyć problemy z jamą ustną.

Korzystając z mikroskopu stomatologicznego, dentysta może zobaczyć najdrobniejsze szczegóły przy użyciu dużego powiększenia i podjąć niezbędne kroki w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Nadal nie jesteś przekonany, że mikroskop stomatologiczny jest ważny? Zebraliśmy listę pięciu zalet mikroskopów stomatologicznych w precyzyjnym leczeniu.

Lecz problemy, zanim staną się poważniejsze

Jedną z zalet mikroskopów stomatologicznych jest to, że mogą być używane nie tylko do leczenia – dentysta może również użyć go podczas badania, aby szybko wykryć problemy i zacząć podejmować właściwe działania, zanim problemy się rozwiną. Małe ubytki, choroby dziąseł i złamania zębów to tylko niektóre z rzeczy, które można wykryć i którym można zapobiegać za pomocą mikroskopu dentystycznego.

Kiedy pracujesz nad swoimi zębami, ostatnią rzeczą, o którą się martwisz, jest komfort dentysty; jednak ważne jest, aby dentysta czuł się dobrze podczas zabiegu, aby nie spieszył się i wykonał jak najlepiej. Dzięki mikroskopowi stomatologicznemu dentyści nie muszą już pochylać się nad pacjentem, raniąc jego plecy.

Dobrzy dentyści są zawsze bardzo ostrożni podczas zabiegów; jednak łatwo jest popełnić błędy i uszkodzić tkankę. Dzięki mikroskopom dentystycznym dentyści mogą uzyskać lepszy widok obszaru, w którym pracują, pomagając im dokładnie określić miejsca, które wymagają uwagi. Dzięki mikroskopowi stomatolodzy mogą z łatwością celować tylko w uszkodzone obszary, eliminując potencjalny niepotrzebny ból z uszkodzonej tkanki.