Specjalista SEO Kraków

Specjalista SEO Kraków – ułatwienie dla firm

To, że nazwa naszej firmy po prostu pojawia się w internecie, wcale nie jest gwarancją sukcesu. Nie wystarczy stworzyć instytucjonalną stronę internetową, która jest tam dostępna tylko dla tych, którzy chcą ją zobaczyć. Pozycjonowanie marki w Internecie oznacza szereg elementów, które musimy koniecznie zastosować w praktyce, abyśmy mogli wyróżnić się i być skutecznie pozycjonowani.

Monitorowanie i ocena

Jak wszystko, co robi się w biznesie, musimy oceniać i kontrolować, jak działa to, co robimy, czy spełnia nasze cele i oczekiwania, czy wyniki nie są pożądane. Prowadząc regularne monitorowanie i analizy, będziemy mogli w coraz większym stopniu optymalizować pozycjonowanie naszej marki w Internecie. Wprowadzając elementy w życie i mając założone cele w określonych terminach, będziesz mógł pozycjonować swoją markę w Internecie. Niewątpliwie jest to praca ciągła, trzeba sprawić, by działała, wymyślać siebie dzień po dniu, aby zawsze starać się oferować coś nowego i ciekawego. 

Pozycjonowanie stron internetowych odnosi się do metod stosowanych w celu poprawy pozycji witryny w wyszukiwarkach, tj. serwisach takich jak Google, Yahoo! lub Bing. W ten sposób dąży się do uzyskania znacznie większego ruchu w Twojej sieci, zarówno organicznego, jak i płatnego. Aby zrozumieć, jak ważne jest pozycjonowanie stron internetowych, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: Ile razy, zadając zapytanie w Google, kliknąłeś następną stronę? Według hiszpańskiej agencji konsultingowej Apasionados por el Marketing, druga strona wyszukiwarki pobiera zaledwie 4,8% kliknięć, podczas gdy pierwsza strona przechwytuje około 91,5% ruchu. W skrócie: „jeśli jesteś na drugiej stronie Google, to nie istniejesz”.

Pozycjonowanie SEO

Do tej pory wiadomo, że im wyżej Twoja strona pojawi się w wyszukiwarce, tym większy ruch, a co za tym idzie liczba osób, które będą znać i interesować się Twoją firmą. Ale jak to osiągnąć? SEO (ang. Search Engine Optimization zgodnie z jego akronimem w języku angielskim) zrodziło się z potrzeby pozycjonowania w wyszukiwarkach poprzez wyniki organiczne, czyli takie, które nie są płatnościami (w przeciwieństwie do Ads). Istnieją dwie główne grupy, na które dzieli się SEO: pozycjonowanie on-site i pozycjonowanie off-site.