Pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu 

Czy oprócz tradycyjnego gazowego podgrzewacza basenu, słonecznego podgrzewacza basenu i elektrycznego podgrzewacza basenu istnieje lepszy wybór do podgrzewania wody w basenie z wysoką wydajnością bez martwienia się o ograniczenia pogodowe, dzielnicę, zanieczyszczenie lub koszty energii? Oczywiście basenowa pompa ciepła jest rozwiązaniem, którego szukasz. Basenowa pompa ciepła wytwarza naturalne ciepło z powietrza zewnętrznego w celu ogrzania wody i jest napędzana energią elektryczną, podczas gdy basenowa pompa ciepła z 

Ile czasu zajmuje podgrzanie basenu za pomocą basenowej pompy ciepła?

Pompy ciepła VivaPool.pl wykorzystują temperaturę otoczenia do podgrzewania wody w basenie. System temperatury otoczenia oznacza, że im jest cieplej, tym szybciej może ogrzać basen. Ogrzanie wody do żądanej temperatury może zająć kilka dni, jeśli na zewnątrz jest 15 lub 21 stopni Celsjusza. Dlatego bardziej efektywne jest podgrzewanie wody w basenie, gdy powietrze na zewnątrz jest cieplejsze lub w najgorętszej porze dnia.

Aby dać wyobrażenie o tym, jak długo może trwać podgrzewanie basenu, weź pod uwagę, że baseny, które można znaleźć w siłowni, ogrzewane za pomocą basenowych pomp ciepła, zwykle potrzebują od jednego do dwóch dni, aby się w pełni nagrzać. Posiadanie podgrzewanego basenu to coś, z czego Twoja rodzina może korzystać przez cały rok. 

Basenowa pompa ciepła nie powinna pozostawać włączona przez cały czas. Urządzenia te wyposażone są w termostaty, które automatycznie włączają funkcję grzania, gdy temperatura wody w basenie spadnie poniżej zadanej. Jeśli termostat jest ustawiony za dużo wyżej niż powietrze zewnętrzne, oznacza to, że pompa ciepła będzie pracować w sposób ciągły. W konsekwencji oznacza to zmarnowane pieniądze i energię.

Co jeśli jesteś na wakacjach?

Jeśli wyjeżdżasz z domu na dłuższy urlop, możesz ustawić niższą temperaturę. Nadal jest włączony, ale nikt nie korzysta z basenu, więc możesz ustawić niższą temperaturę. Ustawienie niższej temperatury na wakacjach zapewni nieprzerwane podgrzewanie basenu. Gdy wrócisz z urlopu, szybciej podgrzejesz basen do żądanej temperatury.

Inną techniką zwiększającą efektywność energetyczną jest użycie zadaszenia basenu. Pokrywa może pomóc w zatrzymaniu ciepła, dzięki czemu pompa nie będzie musiała włączać się tak często. Być może myślisz, że możesz oszczędzać energię, wyłączając pompę ciepła w pewnych sytuacjach. Ale to może faktycznie kosztować cię więcej. Następnym razem, gdy go włączysz, sprzęt będzie pracował dwa razy ciężej, aby przywrócić basen do pożądanej temperatury.