Wirtualne biuro? Warszawa Centrum

Wirtualne biuro Warszawa Centrum – czy pracuje się w nim lepiej?

Komunikacja asynchroniczna nie jest najlepszą metodą komunikacji do pracy z zespołami zdalnymi lub hybrydowymi, ale jeśli połączysz ją z komunikacją synchroniczną, zespoły będą mogły mieć szybką, wydajną i efektywną komunikację. Wirtualne przestrzenie robocze stanowią połączenie tych dwóch sposobów komunikacji.

Jak wygląda praca w biurze wirtualnym?

Współpracownicy mogą pracować nad dokumentem w tym samym czasie i udostępniać ekran w celu współpracy lub mogą zostawić łącza w swoim biurze, aby cały zespół mógł wnieść swój wkład. Kultura zespołu jest niezwykle ważna, nawet gdy jesteś wirtualny. Posiadanie platformy, na której można mieć wirtualny wspólny obszar, w którym można po prostu spędzać czas, pozwala członkom zespołu poznać się poza pracą. Współpracownicy mogą jeść lunche firmowe, grać w gry planszowe lub po prostu uciąć sobie krótką pogawędkę, tak jak w prawdziwym życiu.

Jednym z głównych powodów, dla których firmy mają trudności z odchodzeniem lub pozostawaniem na odległość, jest dodawanie zbyt wielu spotkań do kalendarza. Powodem dodawania spotkań jest brak komunikacji w ciągu dnia. Jeśli współpracownik ma szybkie pytanie lub projekt, nad którym utknął, do harmonogramu zostaje dodane kolejne spotkanie. Dzięki wirtualnemu biuru członkowie zespołu mogą zmniejszyć liczbę spotkań, które odbywają w ciągu dnia.

Czy cierpią na tym relacje międzyludzkie?

Podobnie jak w prawdziwym biurze, możesz podejść do biura współpracowników, aby zadać szybkie pytanie lub przeprowadzić zaimprowizowaną burzę mózgów, aby rozwiązać problem. Zmniejsza to liczbę spotkań dodawanych do kalendarza i pozwala współpracownikom na większą produktywność przy wykonywaniu zadań.

Zmiana może być dla niektórych przerażająca i dotyczy to również nowego wirtualnego biura. Niektórzy pracownicy mogą myśleć, że powinni być w biurze tylko wtedy, gdy mają spotkanie, ale to mija się z celem posiadania wirtualnego biura. Im bardziej regularni są członkowie zespołu, tym wydajniejsza będzie praca. Wirtualne biura pozwalają członkom zespołu przeżywać małe chwile, które mają miejsce w codziennym życiu zawodowym. Niektóre sposoby przezwyciężenia tego wyzwania polegają na zachęcaniu pracowników do logowania się podczas pracy. W ten sposób, jeśli współpracownik ma pytanie, zamiast umawiać się na spotkanie, może przejść do swojego wirtualnego biura i odbyć krótką pogawędkę.