Granulator do pelletu

Granulator do pelletu – zagęszczanie surowca

​​Ogólnie rzecz biorąc, na przykładzie maszyn do peletów z biomasy, zagęszczanie surowca obejmuje 3 etapy. W pierwszym etapie cząstki przegrupowują się, tworząc ciasno upakowane masy bez zbytniej zmiany ich właściwości, a energia jest rozpraszana z powodu tarcia między cząstkami i cząstkami o ścianę. W fazie pośredniej cząstki ściskają się inaczej i przechodzą plastyczną i elastyczną deformację, co znacznie zwiększy wewnętrzny kontakt cząstek. Na ostatnim etapie gęstość peletów paliwowych znacznie wzrośnie z powodu odlewania pod wysokim ciśnieniem maszyny peletującej.

Klasyfikacja granulatorów

Klasyfikacja generatorów peletów może wahać się zgodnie z unikalnymi kryteriami. Zobacz urządzenie: https://peletto.pl/peleciarki-granulatory.

Zgodnie z zasadą działania mechanicznego, granulator można podzielić na granulator pierścieniowy i granulator z matrycą płaską. Granulator z matrycami pierścieniowymi wciska paszę rozprowadzoną na wewnętrznej powierzchni obrotowej matrycy z przodu każdej rolki w rowki przez otwory matrycy, aby ukształtować granulki. Granulator płaski można dalej podzielić na typy, jeden to rodzaj kęsownicy wciskanej z twardą i szybką matrycą, a przeciwieństwem jest granulator rotacyjny z nieruchomą rolką.

Historia młynów pelletowych

Jak wspomniano, maksymalne maszyny do pelletu na rynku są przeznaczone do produkcji pelletu paliwowego, w szczególności pelletu drzewnego. Pellet drzewny jest paliwem z gęstej biomasy, które może być wykorzystane jako szansa dla paliw kopalnych. Pelety drzewne to skoncentrowane cylindry z biomasy wykonane z wiórów drzewnych, wiórów, trocin i różnych produktów ubocznych leśnictwa, zwykle o średnicy 6 mm lub 8 mm i nie większej niż 40 mm długości. Skondensowane pelety drzewne mają generalnie niską zawartość wilgoci, nadmierną kaloryczność i nadmierną wydajność spalania, co sprawia, że ​​są szeroko stosowane na całym świecie.

Istnieją ogólnie rodzaje granulatorów, jeden jest znany jako granulator z płaską matrycą, a przeciwny nazywa się granulator z matrycą pierścieniową. Więcej na ten temat opowiem później. Pierwszy granulator przekształcił się w zaawansowany na początku XX wieku, oparty na matrycy płaskiej płyty. Na początku rolnicy używali granulatorów z płaską matrycą do paszy granulowanej. Wraz z ulepszeniem technologii, granulatory z płaską matrycą zmieniły się w zaawansowane do produkcji peletów paliwowych jako alternatywę dla paliw kopalnych, aby poradzić sobie z kryzysem energetycznym.