Jak może pomóc kancelaria prawna w sprawie o alimenty

W wielu sytuacjach kancelaria prawna może reprezentować klienta w sprawie o alimenty. Warto jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę każdy adwokat może dokonywać tego typu czynności, ale musi posiadać odpowiednie uprawnienia. Najważniejsze jest to, aby kancelaria prawna, która ma reprezentować klienta w sprawie o alimenty, była w stanie dokładnie przedstawić swoją sytuację i udowodnić swoją niewinność. Adwokat może także pomóc klientowi w ustaleniu, ile pieniędzy można uzyskać w ramach alimentów. Warto także pamiętać o tym, że kancelarie prawne mogą pomóc klientowi w ustaleniu, jakie środki mogą być przeznaczone na jego utrzymanie. Ponadto kancelaria prawna może także pomóc klientowi w zebraniu dowodów na to, że on lub ona są naprawdę niewinni.

Skuteczność kancelarii prawnej w sprawie o alimenty

Wiele kancelarii prawnych, uważa, że skuteczność zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób osoba oczekująca świadczeń podchodzi do sprawy. Jeśli osoba oczekująca przygotuje się i zrobi to, czego oczekujemy od niej, to możemy zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc. Jednak nie można tego powiedzieć o każdej kancelarii prawnej w sprawie o alimenty. Skuteczność jest również uzależniona od tego, czy kancelaria prawna (http://jtadwokaci.pl/) ma doświadczenie i wiedzę, jakie są Twoje możliwości. Kancelarie prawne, które mają doświadczenie w tej dziedzinie, mogą również pomóc w przygotowaniu odpowiedniego wniosku o alimenty. Ponieważ są one doświadczone, mogą one lepiej radzić sobie z tym procesem niż osoba, która dopiero co rozpoczęła sprawę. Skuteczność kancelarii prawnej w sprawie o alimenty zależy również od tego, jak dobrze jest wykwalifikowana i jak dobrze jest przygotowana.

Czas rozpatrywania wniosku o alimenty

Czas rozpatrywania wniosku o alimenty uzależniony jest od tego, jakiej procedury postępowania przed sądem ulegamy. Jeśli przed sądem będziemy stosować procedurę uproszczoną, to sprawa jest rozpatrywana w okresie od miesiąca do dwóch. Jeśli natomiast przed sądem będziemy stosować procedurę ogólną, to w tym wypadku sprawa rozpatrywana jest nieco dłużej. W tym wypadku czas rozpatrywania wniosku o alimenty trwa od jednego do trzech miesięcy.

Ile kosztuje wniosek o alimenty

Wniosek o alimenty można złożyć bezpłatnie w każdym sądzie rejonowym. Przy kosztach pamiętajmy jeszcze o tym, że w wypadku, gdy przed sądem stosujemy procedurę ogólną, to musimy pamiętać o tym, że musimy uiszczać opłaty sądowe. W tym wypadku opłata sądowa wynosi 500 złotych. Jeśli natomiast przed sądem stosujemy procedurę uproszczoną, to wówczas opłata sądowa ma niewielką wartość, bo wynosi tylko 50 złotych. Warto pamiętać o tym, że wartość ta może być również zwolniona w wypadku, gdy nie jesteśmy w stanie jej uiścić.